03-6727219
לתורים דחופים ועזרה ראשונה

ראשון-חמישי
09:00 - 20:00

02-9912627
לתורים דחופים ועזרה ראשונה

ראשון - חמישי
16:00 - 20:00

03-6727219

לתורים דחופים ועזרה ראשונה

שעות פעילות

יום א' 9:00-17:00 | ב', ד' 9:00-17:00 | ו' 9:00-13:00

כאבים אחרי טיפול שורש – למה זה קורה ואיך מתמודדים עם זה?

מאמרים שכדאי לכם לקרוא!

כאבים אחרי טיפול שורש אינם נדירים כלל • ישנם דרכים להתמודד עמם – ואף למנוע אותם • כמובן שעדיף מראש לבצע את טיפול השורש אצל אנדודונטים (רופאי שיניים מומחי שורש) בעלי ניסיון • המומחים של ysl dentists מסבירים הכל על כאבים אחרי טיפול שורש

כאבים אחרי טיפול שורש הם נפוצים מאוד, כך מציינים המומחים של ysl dentists – מרפאת שיניים בבעלות רופאים מומחי שורש (אנדודונטים) באזור המרכז. הטכנולוגיה המודרנית והשימוש בחומרי הרדמה הופכים את טיפול השורש למהיר, בטוח ובדרך כלל גם נטול כאבים. טיפול שורש, מבנה וכתר מהווים דרך מצוינת לסייע בהצלת השן.

כאבים אחרי טיפול שורש – רוב האנשים מדווחים על מעט רגישות

טיפול שורש מטרתו לטפל ברקמה החולה תוך שמירה על שאר השן. המטופל יקבל לפני הטיפול חומר הרדמה, ולכן זה בדרך כלל לא כואב יותר ממילוי שיניים רגיל. רוב האנשים מדווחים שהם מרגישים מעט רגישות או תחושתיות מוגברת במשך כמה ימים לאחר טיפול השורש. 

 

כאבים אחרי טיפול שורש – הסיבות המרכזיות

לכאבים המגיחים אחרי טיפול השורש יש מספר סיבות. הרקמה סביב החניכיים נשארת נפוחה ומודלקת: למרות שרופא השיניים הסיר את שורש העצב מהשן, עדיין יש עצבים קטנים ברצועות וברקמות המקיפות את השן. כאשר אזור זה מודלק, כמו למשל לאחר טיפול שיניים, קצות עצבים אלה עלולים לייצר אי נוחות בקרב המטופל. כמו כן, יתכן ומכשיר שיניים המשמש לניקוי תעלת השורש פגע בשוגג ברקמה הרגישה. כמובן שכאשר מבצעים טיפול אצל רופאים מומחים ובעלי ניסיון הסבירות שדבר כזה יקרה נמוכה ביותר, מציינים המומחים ב-ysl dentists הממוקמת בתל אביב.

סתימה גבוהה: מתרחש כאשר רופא השיניים הכניס את המילוי הזמני, אבל לא החליק אותו מספיק. אם הסתימה אפילו מעט גבוהה יותר מהשן המקיפה, זה יכול לגרום לשן לנגוס חזק יותר בנקודה זו, מה שיגרום לכאב בשן. ברוב המקרים, הרגישות או אי הנוחות הקשורים לטיפול השורש צריכים להיעלם תוך מספר ימים. אם זה לא משתפר, או אם הכאב חמור או לא ניתן לשיכוך על ידי אמצעים ביתיים, חשוב להתקשר לרופא מומחה לטיפולי שורש לצורך הערכה.

כאבים אחרי טיפול שורש – סיבות נוספות

למרבה המזל, מרבית טיפולי השורש בעולם המערבי מצליחים. עם זאת, טיפולי שורש מסוימים אינם מצליחים, ואדם יכול לחוות יותר כאב. ישנן סיבות רבות לכך שזה קורה:

  • היגיינת פה או שיניים לקויה.
  • פירוק השן או חומר האיטום לאורך זמן.
  • נוכחות של תעלה נוספת בשן שהאנדודונט לא יכול היה לזהות.
  • חסימה כגון תעלת שורש מעוקלת המונעת ניקוי מוחלט של התעלה.
  • סדקים אנכיים בשן.
  • שגיאת רופא שיניים.

אם הסיבה לכאב נובעת מתעלה נוספת שהוחמצה, האנדודונט יצטרך לפתוח את השן, להסיר את המילוי ולנסות למצוא את התעלה. אם לשן יש שבר אנכי, סביר להניח שרופא השיניים יצטרך להסיר את השן. במקרים חריגים, אם אדם חווה דלקת או זיהום מתמשך לאחר טיפול שורש – הם עשויים לדרוש הליך כירורגי הנקרא כריתת שורש.

כאבים אחרי טיפול שורש – התנהלות ביתית

משככי כאבים ללא מרשם או עם מרשם רופא אמורים להספיק כדי להקל על הכאב לאחר טיפול שורש. בעת שימוש בתרופות, הקפידו לעקוב אחר ההוראות בזהירות. היו בקשר עם אנדודונט אם התרופות נגד כאבים אינן פועלות.

חשוב להימנע מלעיסה או נשיכה על השן הפגועה עד לסיום השיקום הסופי. המילוי הזמני עדין ועלול להישבר כתוצאה מכך. כמו כן, יש להמשיך בתרגול היגיינת הפה עם צחצוח וחוט דנטלי קבוע. ניתן לרכוש מגוון מברשות שיניים, משחת שיניים וחוט דנטלי.

ברוכים הבאים ל-YSL: קצת על עצמנו
ד״ר לאה ושמעון יעקובי הינם רופאי שיניים עם למעלה מ-20 שנות ניסיון. השניים עברו הכשרות מקצועיות בארץ ובחו״ל. לאה ושמעון יעקובי בעלי תעודות והסמכה לעסוק ברפואת שיניים. 
 
ד״ר לאה יעקובי משמשת כחברה באיגוד האנדודונטיה (מומחי טיפולי שורש) בישראל ובאיחוד האירופי. משנת 2000 מתמחה לאה במתן טיפולי שורש ומבצעת טיפולי שורש מורכבים. בנוסף לכך, ד״ר לאה יעקובי מתמחה במתן טיפולים אסתטיים בפנים כגון מילוי נפחים עם חומצות היאלורוניות, החלקת קמטים וכו'.
 
ד״ר שמעון יעקובי מתמחה במתן טיפולים שיקומיים מסובכים וטיפולים כירורגיים בשיטות מתקדמות מאוד. במסגרת תפקידו ביצע ד״ר יעקובי שליחויות בכל רחבי העולם לצורך ביצוע טיפולים כירורגיים מתקדמים. 
 

מרפאת השיניים ysl dentists ממוקמת בתל אביב ברחוב תוצרת הארץ 3.