03-6727219
לתורים דחופים ועזרה ראשונה

ראשון-חמישי
09:00 - 20:00

02-9912627
לתורים דחופים ועזרה ראשונה

ראשון - חמישי
16:00 - 20:00

03-6727219

לתורים דחופים ועזרה ראשונה

שעות פעילות

יום א' 9:00-17:00 | ב', ד' 9:00-17:00 | ו' 9:00-13:00

טיפול שורש, מבנה וכתר

טיפול שורש, מבנה וכתר: הסבר פשוט

מאמרים שכדאי לכם לקרוא!

מבנה וכתר בעצם משלימים את טיפול השורש, ומונעים מהעששת לחזור לשיניים הפגועות • לאחר אבחנה וצורך בטיפול שורש, הרופאים של ysl dentists במקרים רבים ימליצו לכם לבצע גם מבנה וכתר כדי "לבטח" את הטיפול ולחזק את השן • פרטים נוספים על טיפול שורש, מבנה וכתר במאמר הבא

מטופל אשר סובל מעששת, בין אם מדובר בעששת חוזרת או התפוררות השן, עליו להיוועץ עם רופא שיניים מומחה בשורש (אנדודונט). במקרים רבים אנדודונט ימליץ למטופל/ת על טיפול שורש, מבנה וכתר. 

טיפול שורש ללא מבנה וכתר – השלכות

טיפול שורש שאיננו כולל מבנה וכתר, עלול להיות זמני ולהשיב אתכם לטיפולים אצל רופא השיניים. המבנה והכתר הם בעצם הקלוז'ר של טיפול השורש – מעין אטימה ו"תעודת ביטוח" לכך שטיפול השורש יישאר יעיל לזמן ארוך. במאמר הקצר הבא ננסה לענות במילים הברורות ביותר, מבלי להיכנס יותר מדי ל"שפה של רופאים" מהו טיפול מבנה מבנה וכתר – ולא ניתן לעשות זאת ללא הסבר על טיפול שורש.

מבנה וכתר משלימים את טיפול השורש

בטיפול השורש חודרים לעומק השן, כאשר המטרה היא הסרת זיהום העששת, שחודר אל רקמת השן הפנימית (שנקראת גם מוך השן). אין דרך לבצע את הטיפול מבלי להסיר גם חלקים ממוך השן – כולל כלי דם ועצבי שן, מה שמאפשר ניקוי יסודי ומדוקדק של תעלות השן.

מבנה וכתר מונעים את התנוונות השן

בשלב הנוכחי, השן הופכת בעצם למחוסרת חיים. השן לא מקבלת דם, מה שעלול להוביל להתנוונות השן. השלב הבא הוא שן שחורה וחלשה – סדוקה ומתפוררת. מכאן, מטרת המבנה היא לחזק את כותרת השן והחיבור שלה עם השן.

מבנה וכתר – אופן הביצוע

לאחר טיפול השורש, שהוא השלב הראשון בטיפול שורש, מבנה וכתר – מגיע השלב השני, המבנה, שמתבצע בשני אופנים מרכזיים: הרופאים המעולים והמנוסים של ysl dentists – מרפאת שיניים מובחרת בתל אביב, יחדירו בורג עשוי מתחת בצורת גליל או קונוס, סיבי זכוכית / סיבי פחמן ויקבעו אותה בעדינות ובמקצועיות באחת מתעלות השן. מטרת הבורג הינה להפוך לעמוד התווך של השן, שמחזיק את הכותרת של השן במקום ומייצב אותה. האופן השני יבוצע אם כותרת השן מצויה בריקבון מתקדם – יבוצע מבנה יצוק, שמיוצר במעבדה ע"פ מידה ומקובע לגוף השן. הבסיס עליו יותקן הכתר יהיה גם "מבנה השן".

מבנה וכתר – ברוכים הבאים ל-2021

מה זה כתר? רבים מכם מכירים את הכתרים הישן בצבעים כסף או זהב. ברוכים הבאים לשנת 2021. לאחר שיסתיים טיפול לשורשי השיניים, וכן בוצע מבנה לשן – הרופאים של ysl dentists ייקחו לכם מידות לשן, וכן ייבחנו את מרווח השן שהתפנה בטיפול השורש. 

הרופאים המומחים בטיפולי שורש של המרפאה שלנו יבנו לכם בהתאם כתר שנבנה מחרסינה או מזרקוניה. הכתר ייוצר במעבדה ויורכב  בהמשך על גבי המבנה על ידי הדבקה דנטלית. הכתר מגן מעל השן, שומר על השלמות של מבנה השן וכן על התפקוד המלא שלה – בעיקר בלעיסת המזון וטחינתו.

אצלנו ב-ysl dentist ד"ר לאה יעקובי האנדודנטית (מומחית בטיפול שורש) תבצע לכם את טיפול השורש, מבנה וכתר מ-א' עד ת'. מוזמנים להתקשר: 03-627-7219.